A 2012-es korosztályban négy select csapat Csehországból érkezik – ugyanúgy, mint tavaly, idén is ők a legnagyobb favoritok a tornagyőzelemre. Mellettük két szlovák és két lengyel csapat versenyez majd – a mezőnyt pedig svéd, litván és szlovén csapatok egészítik ki, természetesen a házigazda Hungary Talenttel egyetemben.

Összesen hét ország 12 csapata utazik majd Budapestre 2023. május 4-7. között.

A csapatokat három csoportba osztottuk, négy csapat egymás ellen fog játszani minden csoportból. A csoportok első két csapata az 1-6. helyekért, míg a második két csapata a 7-12. helyekért játszik majd.

Ennek megfelelően minden csapat hét 2x20 perces meccset fog játszani – ahol minden félidő külön eredménynek számít majd. A játékidő ugyanúgy, mint tavaly az első tízpercben futóóra, a második tíz percben pedig tisztán játék.

Ahogy már többször említettük, minden mérkőzésről élő streamet fogunk biztosítani azoknak, akik nem tudnak kilátogatni a budapesti tornára.